“AZƏRENERJİ” ASC ELEKTRİK MÜHƏNDİSİ VƏ ELEKTRİK MANTYORU VAKANSİYALARI üzrə İŞƏ QƏBUL ELAN EDİR
Ölkə enerji sistemində baş vermiş məlum hadisədən sonra bu sahənin təhlükəsizliyinə və müasirləşdirilməsinə hesablanmış kompleks islahatların mühüm tərkib hissəsi ixtisaslı kadr potensialının gücləndirilməsidir ki, sözügedən istiqamətdə konseptual yanaşma əsasında müvafiq addımlar atılır.
İlkin qənaətə görə, insan resurslarından səmərəli istifadə edilməsi və ixtisaslı kadr bazasının formalaşdırılması məqsədilə yaxın perspektivdə ali təhsil ocaqları ilə sıx əlaqələrin qurulmasına başlanılacaqdır. Eyni zamanda, işə qəbul edilən gənc mütəxəssislər üçün qısamüddətli istehsal kursları və təlim-seminarlar təşkil ediləcəkdir. Hazırda enerjisistemin bilikli və bacarıqlı mühəndis-energetiklərlə, elektrik mühəndisi və elektrik mantyoru vəzifələri üzrə komplektləşdirilməsi prosesinə start verilmişdir.
Bu xüsusda, Səhmdar Cəmiyyət öz təhsil və ixtisas səviyyəsinə əmin olan vətəndaşları işə dəvət edir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən şəxslər, Şəxsiyyət vəsiqəsinin, təhsil haqqında sənədin sürətlərini, Fotoşəkilli şəxsi məlumat vərəqəsini (CV) AZ 1005., Bakı şəhəri, Əbdülkərim Əlizadə küçəsi, 10 ünvanına təqdim edə, cv@azerenerji.gov.az elektron poçt ünvanına göndərə və əlavə məlumat üçün (+99412) 598-55-09 telefon nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

“AZERENERJI” JSC ANNOUNCES THE RECRUITMENT OF ELECTRICAL ENGINEER AND ELECTRICIAN VACANCIES
After a known incident in the country's energy system, in order to safeguard and modernize this area, an important component of complex reforms is strengthening the qualified staff potential, therefore relevant steps are taken on the basis of conceptual approach in this direction.
According to preliminary assessments, close ties with higher education institutions will be started in the near future in order to make efficient use of human resources and to form a qualified personnel base.
At the same time short-term industrial courses and training seminars will be organized for recruited young professionals. At present, the process of completing the energy system with knowledgeable and skilled engineers-energetics, electrical engineer and electrician positions has started.
In this regard, the Joint Stock Company invites citizens who are confident in their education and qualifications. Those wishing to take part in the competition can submit the copies of their personal ID card (CV) and the document about education, personal information sheet with photo (CV) to AZ 1005, Baku, Abdulkarim Alizade str., 10, email to cv@azerenerji.gov.az, for further information please contact (+99412) 598-55-09.