“Azərenerji” ASC-nin son dövrlərdə yeni generasiya güclərinin yaradılması istiqamətində əldə etdiyi nailiyyətlər, bu istiqamətdə gerçəkləşdirilən böyükmiqyaslı layihələr və ölkənin elektrik enerjisi sektorunun müxtəlif seqmentlərində görülən genişmiqyaslı işlərin nəticəsidir ki, 2018-ci ilin yanvar ayında enerji təhlükəsizliyi, elektrik enerjisi ilə bağlı heç bir problemin olmaması prinsipi qorunub-saxlanılıb, istehlakçılar tələbatlarına uyğun olaraq, dayanıqlı və keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təmin olunub.
“Azərenerji” ASC tərəfindən cari ilin yanvar ayında istehsal edilən elektrik enerjisinin həcmi 2,123 milyard kilovat-saat olub.
2017-cı ilin yanvar ayında isə bu rəqəm 2,164 milyard kilovat-saat təşkil edib.
Bu dövr ərzində ölkə enerji sisteminin əlaqəsi olan dövlətlər ilə elektrik enerjisi mübadiləsi qarşılıqlı şəkildə həyata keçirilb.
“Azərenerji” ASC Azərbaycan Respublikasında kommunal xidmətlərin (elektrik və istilik enerjisi, su və qaz) inkişafına dair Strateji Yol Xəritəsinin Tədbirlər Planına uyğun olaraq, yaxın və uzaq perspektivdə nəzərdə tutulmuş müvafiq vəzifələrin icra vəziyyəti ilə bağlı müvafiq işləri davam etdirib, eyni zamanda tabeliyində olan müəssisələrdə innovativ texnologiyalar tətbiq etməklə, enerji sisteminin modernizasiyasını diqqətdə saxlayıb və bununla əlaqədar ictimaiyyətin məlumatlandırılması üçün bir sıra tədbirlər görüb.

İNFORMATİON PUBLİC RELATİON AND PRESS-SERVİCE “AZƏRENERJİ” JSC
The achievements of “Azerenerji” JSC in recent years, as well as large-scale projects implemented in this direction, and large-scale work carried out in various parts of the country's electric power sector, in January 2018 - the principle of lack of energy security and the absence of electricity problems, is delayed and supplied with reliable and high-quality electricity in accordance with the needs of consumers.
The volume of electricity produced by “Azerenerji” JSC in January of current year was 2,123 billion kilowatt-hours.
In January 2017 this figure was 2,164 billion kilowatt-hours.
During this period, the electricity exchange was interconnected with the countries with the energy system of the country.
“Azerenerji” JSC continues to carry out relevant work related to the implementation of relevant tasks in the near and distant future in accordance with the Action Plan of the Strategic Roadmap for the Development of Municipal Services (Electricity, Thermal Energy, Water and Gas) in the Republic of Azerbaijan and at the same time, using innovative technologies, focused on the modernization of the energy system and took a number of measures to inform the public about this.