PREZİDENT İLHAM ƏLİYEV MƏLUMATLARIN EMALI, QEYDƏ ALINMASI VƏ ÖTÜRÜLMƏSİ MƏRKƏZİNİN AÇILIŞINDA İŞTİRAK EDİB
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Sumqayıt şəhərinə səfəri çərçivəsində Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının ərazisində “STDC” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin Məlumatların Emalı, Qeydə Alınması və Ötürülməsi Mərkəzinin açılışında iştirak edib.
Bildirilib ki, burada ABŞ texnologiyasından istifadə olunacaq. Bu layihə yeni iş yerlərinin yaradılması baxımından da əhəmiyyətlidir. Belə ki, müəssisədə ilkin mərhələdə 100 nəfərin işlə təmin olunması nəzərdə tutulur. Data Mərkəz işə düşdükdən sonra Azərbaycanda “blockchain”in tətbiqi artacaq.

PRESIDENT ILHAM ALIYEV HAS PARTICIPATED IN AN OPENING CEREMONY OF THE CENTER FOR PROCESSING, REGISTERING AND PASSING INFORMATION
In the framework of the visit to Sumgait city, the President of Azerbaijan Republic Ilham Aliyev has participated in the opening ceremony of the center for processing, registering and passing information which owned by “STDC” LLC in Sumgait Chemical Industry Park.
Noted that, here US technologies will be used. This project also important for creating new workplaces. In the first stage, 100 employee will be hired. After Data Center put into operation application of “block chain” will increase in Azerbaijan.