“AZƏRENERJİ” ASC-NİN PREZİDENTİ TAXTAKÖRPÜ SU ANBARININ TAM HƏCMDƏ SU İLƏ DOLDURULMASI MÜNASİBƏTİ İLƏ KEÇİRİLƏN MƏRASİMDƏ İŞTİRAK EDİB
Mərasimdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin aqrar siyasət məsələləri üzrə köməkçisi-şöbə müdiri Azər Əmiraslanov, Meliorasiya və Su Təsərrüfatı ASC-nin sədri Əhməd Əhmədzadə, Şabran Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Novruz Novruzov və digərləri iştirak ediblər.
"Azərenerji" ASC-nin prezidenti Etibar Pirverdiyev mərasimdəki çıxışında layihənin ölkənin enerji təminatındakı rolundan bəhs edib, 25 meqavatlıq Taxtakörpü Su Elektrik Stansiyasının şimal rayonları üçün mühüm əhəmiyyətə malik olduğunu bildirib.
ASC prezidenti Taxtakörpüsu elektrik stansiyasının iqtisadi səmərəliliyinə toxunaraq onun Şabran rayonunun bütün elektrik enerjisi istehlakını tam əhatə etdiyini qeyd edib.
Natiq, Su anbarının layihə həcminə, yəni, suyun səviyyəsinin 83 metrə çatdırıldığı görə bu günün əlamətdar olduğunu vurğulayaraq bunun stansiyanın tam gücü ilə işləyəcəyinə əsas verəcəyini söyləyib.

The President of “Azerenerji” JSC participated in the ceremony regarding full filling of Takhtakorpu reservoir with water
Mr. Azer Amiraslanov, Azerbaijan Republic President’s Assistant for Agrarian Policy Issues – Chief of division, Mr. Ahmad Ahmadzade, Director of “Melioration and Water Economy” JSC, Novruz Novruzov Chief Executive of Shabran district and others took part in the ceremony.
Mr.Etibar Pirverdiyev, the President of “Azerenerji” JSC mentioned role of the project in energy supply of the country, importance of 25 MW Takhtakorpu HPP for north regions.
The President of “Azerenerji” JSC noted effectiveness of Takhtakorpu HPP, which meets all electricity demand of Shabran district.
The speaker said that increasing water level of reservoir up to projected volume, in other words to 83 m, will create opportunity for operating of Power Plant with full capacity.