Davamlı və hərtərəfli inkişafa hesablanmış dövlət strategiyası hər bir sahədə olduğu kimi energetika sahəsində də uğurlu nəticəsini vermişdir. Sosial-iqtisadi həyatımızın vacib elementinə çevrilən elektrik enerjisi sistemi dövrün tələbinə uyğun olaraq inkişaf etməkdədir. Bunun nəticəsidir ki, yeni generasiya gücləri əldə edilmiş və Azərbaycan Respublikasının əhəmiyyətli dərəcədə elektrik enerjisi potensialı yaradılmışdır. Enerji sisteminin mövcud infrastrukturunun müasirləşdirilməsi, yeni texnologiyanın tətbiqi və s. görülmüş işlər sayəsində enerji dayanıqlığı və təhlükəsizliyi tam təmin edilmişdir.
“Azərenerji” ASC olaraq, həmişə olduğu kimi IV İslam Həmrəyliyi Oyunları zamanı da üzərimizə düşən vəzifənin öhdəsindən gəlməyə hazırıq. Bununla əlaqədar texniki tədbirlər əvvəlcədən görülmüşdür. Rəhbər işçilərdən ibarət növbətçilik cədvəli tərtib edilmiş və elektrik xətlərinin mühafizəsi gücləndirilmişdir. Təchizatçılar tələbatlarına uyğun fasiləsiz və etibarlı elektrik enerjisi ilə təmin ediləcəkdir. Artıq bir neçə ildir ki, respublikamızın beynəlxalq tədbirlərə, idman yarışlarına müvəffəqiyyətlə ev sahibliyi etməsi bunu deməyə bir daha əsas verir.
Əminik ki, bu tədbir də layiqincə həyata keçiriləcəkdir. “Bakı-2017” İslam Həmrəyliyi Oyunlarının tarixinə xüsusi həkk olunacaqdır.

Sustainable and comprehensive development strategy of the state has given successful result in energy sector like all other fields. Power system which turned into core element of our socioeconomic life, is developing properly demand of the century. As a result, new generation capacities has been obtained and it had been created significant electricity potential of Azerbaijan Republic. It has been fully provided the durability and security of the power system due to modernization of current infrastructure of power system, application of new technology and other done works.
As always, “Azerenerji” JSC is ready to accomplish all required responsibilities during 4th Islamic Solidarity Games. Related technical measures have already done. Duty schedule has been made which contain chief workers and protection of power lines had been strengthened. According to their demands, suppliers will be provided with continuous and safe electricity. The successful experience in organization of international events, sport games within last several years allows us to say above mentioned.
We are sure that this event also will be carried out decently. “Baku 2017” will be imprinted particularly on the history of Islamic Solidarity Games.