AQREQATLAR DİSPETÇER QRAFİKİNƏ UYĞUN OLARAQ FƏALİYYƏT GÖSTƏRİR
Digər elektrik stansiyalarında olduğu kimi “Bakı Elektrik Stansiyası”nda da aqreqatlarda istismar vəziyyətindən asılı olaraq, qrafikə uyğun növbəti təmir işləri aparılır. Hal-hazırda aqreqatlar dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyət göstərir.
“Azərenerji” ASC-nin Enerjinin İstehsalı İdarəsindən Səhmdar Cəmiyyətin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, “Bakı Elektrik Stansiyası”nda cari ilin iyun ayında 13,1 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Qeyd edək ki, 2016-cı ilin 6 ayı ərzində bu elektrik stansiyasında 229,1 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Məlumdur ki, avadanlıqların iş səmərəliliyinin artırılması, enerjinin ötürülməsi sisteminin dayanıqlı, sabit işləməsi və istismar səviyyəsinin yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində cari ilin 6 ayında stansiyanın digər texniki iqtisadi göstəricilərində də qənaətbaxış nəticələr əldə olunmuşdur.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumatda o da bildirilir ki, cari ilin son üç ayı ərzində sözügedən stansiyada müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş, o cümələdən altı aqreqata göstərilən növbəti texniki qulluq işləri başa çatdırılmış və hazırda bir aqreqatda bu işlər davam etdirilir.
Yeri gəlmişkən, enerjitəchizatı müəssisəsinə keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsində, dispetçer yük qrafikinin uğurla yerinə yetirilməsində stansiya kollektivi səylə çalışır, aqreqatlarda aparılan texniki xidmət işlərində də fəal iştirak edirlər.
Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, payız-qış mövsümünə hazırlıq tədbirlərinə uyğun olaraq, elektrik sexində də avadanlıqlara texniki baxış keçirilmiş və müxtəlif təyinatlı təmir işləri görülmüşdür. O cümlədən, güc transformatorlarında, eleqaz açarlarında, ayrıcılarda texniki xidmət işləri aparılmışdır.
Digər enerji obyektlərində olduğu kimi burada da yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır. Sexlər, inzibati bina və yardımçı binalar yanğınsöndürmə avadanlıqları ilə təmin olunmuş, ərazi quru otlardan və yanğın törədə biləcək tullantılardan təmizlənmişdir.
Sonda onu da qeyd edək ki, müəssisədə çalışan işçilərin peşəkarlıq qabiliyyətlərinin artırılması məsələsi də diqqət mərkəzində saxlanılır. Eyni zamanda ərazidə abadlıq işləri də vaxtlı-vaxtında yerinə yetirilir.

THE UNITS ARE OPERATED UNDER THE DISPATCH GRAPHIC
As in the case of other plants, "power", depending on the state units, repair work is performed in accordance with the schedule. Currently, units operate in accordance with the dispatch schedule.
According to the information given by the source to the Press – release of "Azerenergy" JSC, the Department of Energy of the production of the company, the information provided by the media, "according to the power plant" in June this year were produced 13.1 million kWh of electricity.
It is known that increasing the efficiency of energy transfer system, stable operation and maintenance of targeted measures to increase the level of technical and economic indicators of the power plant as a result of 6 months of the year were achieved.
According to information provided by the source, in the past three months, the station of the year, various types of repair work carried out, in particular, work unit and six were completed maintenance, which is now underway.
By the way, as an energy company and a reliable power transmission station staff worked diligently to successful implementation of the dispatch schedule, take an active part in the maintenance units.
According to the source, it should be noted that the events in the autumn-winter period, according to the technical inspection of the equipment at the power plant and various types of repair work carried out. In particular, power transformers, circuit breakers, disconnectors maintenance.
Fire safety, as well as other objects in the spotlight. Workshops, offices and ancillary buildings are equipped with fire-fighting equipment, which could cause a fire in the dry grass and cleaned the area.
Finally, it should be noted that the company's ability to enhance the professionalism of workers in the spotlight. At the same time, the repair work area in a timely manner.