Respublikamızın enerji müəssisələrində payız-qış mövsümünə hazırlıq işləri davam etdirilir. “İmişli Regional Elektrik Şəbəkəsi”nin əhatə etdiyi rayonlarda da bu istiqamətdə məqsədyönlü tədbirlər əvvəlcədən tərtib olunmuş plan-qrafik əsasında həyata keçirilir. Görülmüş və davam etdirilən tədbirlər elektrik enerjisinin texniki itkisinin minimum səviyyəyə salınması ilə yanaşı şəbəkələrin istismar vəziyyəti daha da yaxşılaşdırılır.
Müəssisədən görülmüş işlər barəsində “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, 110 kV-lik “İmişli”, 35 KV-lik “Muğan”, “Rəsullu”, “Sarxanlı” və digər bir neçə yarımstansiyadan çıxan 10 və 6 kV-lik hava xətlərində (HX) müxtəlif təyinatlı təmir işləri aparılmış, o cümlədən həmin xətlərin 10 kilometrə yaxın hissəsi əsaslı təmir edilmişdir. Eyni zamanda sözügedən rayonun Qaralar, Otuziki, Qərəvəlli və digər bir neçə kənd, həmçinin İmişli şəhər ərazisində isə 13 kilometrdən artıq 0,4 kV-lik xətt də təmir edilmişdir.
Qeyd edək ki, təmir işləri EŞ-in xidməti ərazisində olan transformator və komplekt transformator məntətəqələrindən də (TM, KTM) yan keçməmişdir. Belə ki, sözügedən müəssisə üzrə 162 ədəd müxtəlif güclü transformator əsaslı və cari təmir edilərək  abonentlərin istifadəsinə verilmişdir.  “Kürdəmir EŞ” üzrə də  110 kV-luq “Kürdəmir” və “Dəyirman”, “Sığırlı” YS-dan çıxan 10 kV-luk  hava xəttlərinin ümumilikdə 8 kilometrdən artıq hissəsində təmir işləri aparılmışdır. Bundan əlavə, 0,4 kV-luq EVX-lər üzrə rayonun Sığırlı, Carlı, Şahbəyli, Qoçalı, Ərəbqubalı, Qarabucaq, Xırdapay, Dayıkazımlı, Qarahacılı, Şilyan, Şahsevən, Pirili, Çöl-Ərəb, kəndlərində və Kürdəmir şəhəri ərazisində ümumilikdə 11 kilometrə yaxın məsafədə təmir işləri aparılmışdır.
Yeri gəlmişkən, sözügedən müəssisənin balans mənsubiyyətinə aid olan transformatorların 94-də də müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmişdir.
“Saatlı EŞ”dən əldə edilən məlumatda bildirilir ki, sözügedən müəssisənin balans mənsubiyyətinə aid 110 və 35 kV-lik bir neçə yarımstansiyadan çıxan I “Şəhər”, II “Şəhər”, “Moskva”, “Ukrayna”, “Məntəqə” HX-lərində ümumilikdə 15 kilometrə yaxın məsafədə təmir işləri aparılmışdır. Müəssisənin xidməti ərazisində olan 0,4 kV-lik xətlərin isə ümüulikdə 10 kilometrə yaxın hissəsində təmir işləri aparılmışdır.
Sonda onu da qeyd edək ki, bütün bunlarla yanaşı, burada 86 ədəd müxtəlif güclü transformator təmir edilərək  abonentlərin istifadəsinə verilmişdir.

Preparation to autumn – winter season is continued at energy enterprises of the republic. Purposeful measures are continued at “Imishli Regional Electric Network” in accordance to plan – graphic. Carried out and continued work  make opportunity for decreasing of technical losses to minimum and much more improving of exploitation level of the networks.
According to the information given by the enterprise to the Press – release of “Azerenergy” JSC, different setting repair work were implemented at TL by 10  and 6 kV coming out of  “Imishli” s/s by 110 kV, “Mugan”, “Resullu”, “Serkhanli” s/s by 35 kV and other s/s. By the way,   10 km part of these lines were capital repaired. At the same time, more than 13 km line by 0,4 kV and some lines at Garalar, Otuziki, Garavelli and other villages were repaired.
Lets` noted that, repair work was also implemented at the transformers and complete transformer points (TP, CTP). So that, different powered 162 transformers  were capital and maintenance repaired under mentioned enterprises.
More than 8 km distance of lines by 10 kV coming out of “Kurdamir” and “Deyirman”, “Sighirli” s/s by 110 kV were repaired according to “Kurdamir” EN.  In additional, repair work was implemented at about 11 km part of Sighirli, Jarli, Shahbeyli, Gochali, Erebgubali, Garabujag, Khirdapay, Dayikazimli, Garahajili, Shilyan, Shahseven, Pirili, Chol – Ereb villages and at the territory of Kurdamir city.
By the way, different setting repair work were operated at 94 transformers belonging to the enterprise balance.
Under the information given by “Saatli” EN, repair work was implemented at about 15 km distance of the I “Sheher”, the II “Sheher”, “Moskva”, “Ukrayna”, “Mentege” TL coming out of the s/s by 110 and 35 kV. About 10 km distance of  TL by 0,4 kV was repaired at the enterprise service territory.
It should be noted at the end, beside all of that, 86 different powerful transformers were repaired and put into operation.