Əhalinin elektrik enerjisi təchizatının yaxşılaşdırılması ilə bağlı bölgələrdə ardıcıl və məqsədyönlü tədbirlər görülməkdədir. “İsmayıllı Elektrik Şəbəkəsi” rayon ərazisində elektrik enerjisinin fasiləsiz və keyfiyyətli paylanması, satışa ötürülən enerjinin dəyərinin toplanması istiqamətində fəaliyyətini uğurla davam etdirir.
Sözügedən şəbəkədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, müəssisənin xidməti ərazisində elektrik enerjisi ilə təminatı daha da yaxşılaşdırmaq, qış mövsümündə istehlakçıların elektrik enerjisi ilə fasiləsiz təchizatını təmin etmək məqsədi ilə mühüm işlər görülüb. Belə ki, 10-0,4 kV-lik elektrik verilişi xətlərində 120 ədəd dayaq dəyişdirilib. Eyni gərginlikli xətlərdə 25,5 kilomer təmir işləri görülüb. Rayon ərazisində zədələnmiş 14 ədəd müxtəlif güclü transformator təmir olunaraq saz vəziyyətə gətirilib. Eyni zamanda, 59 ədəd transformator məntəqəsində cari təmir işləri aparılıb. 0,4 kV-lik hava xətlərinin 3,2 kilometri SİP kabellə əvəz olunub. Ümumiyyətlə, rayonun elektrik təsərrüfatında həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində enerji təchizatı daha da möhkəmlənib.
Qeyd edək ki, burada əməyin mühafizəsi məsələləri də diqqət mərkəzindədir. İşçilərin peşəkarlıq səviyyələrinin yüksəldilməsinə daim diqqət yetirilir. Bunun üçün mütəmadi olaraq qəza məşqləri, müxtəlif treninqlər keçirilir. Əməyin mühafizəsi və texniki təhlükəsizlik məsələləri də arzuolunan səviyyədədir. İşçilər bu istiqamətdə mütəmadi olaraq təlimatlandırılırlar.

PROTECTION OF LABOUR IS IN THE CENTER OF THE ATTENTION
The purposeful measures are systematically carried out in order to improve the consumers` electric power supply. Without break and quality transmission of electric power, collecting of energy value transmitted to sale are successfully continued at “Ismayilli Electric Network”.
According to the information given by above started network to the Press – release of “Azerenergy” JSC, important steps were taken in the line of much more improving of electric power supply in winter. So that, 120 stands were changed at TL by 10 – 0,4 kV. 25,5 km of the same powered TL were repaired. 14 different powered transformers were repaired and put into operation. At the same time, 59 transformer points were maintenance repaired. 3,2 km of line by 0,4 kV was substituted with SIL type one. In general, energy supply was much more strengthened as a result of carried out measures.
Lets` noted that, protection of labour and professionalism of the workers are in the center of the attention there. For this purpose accident and different type trainings are operated. The workers are constantly directed in this way.