“Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə “Göyçay elektrik şəbəkəsindən” (EŞ) daxil olan məlumata görə,  cari ilin noyabr ayında müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 48 qayda pozuntusu (bundan 26-ı məişət abonenti (əhali) istehlakçılar qrupuna aiddir) aşkar edilərək akt tərtib olunmuş, 288 min kilovatsaata yaxın (bunun 123,8 min kilovatsaatadan çoxu məişət abonenti (əhali) istehlakçılar qrupuna aiddir) itirilmiş elektrik enerjisinin 17,3 min  manata yaxın istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Hesabat ayında həmin bu məbləğin 41 faizə yaxın hissəsinin ödənişi təmin edilmişdir.
Qeyd edək ki, cari ilin 11 ayı ərzində isə 264 istehlakçının (bundan 193-ü məişət abonenti (əhali) istehlakçılar qrupuna aiddir) elektrik enerjisindən istifadə qaydalarını pozması faktı aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış və 960 min  kilovatsaata yaxın (bunun 553,8 min kilovatsaatdan çoxu məişət abonenti (əhali) istehlakçılar qrupuna aiddir) itirilmiş elektrik enerjisinin 57,6 min manata yaxın istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində həmin bu məbləğin 90 faizdən çox hissəsinin ödənişi təmin edilmiş və qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.
“Goranboy” EŞ-dən əldə edilən məlumata görə, cari ilin noyabr ayında müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 110-dan çox qayda pozuntusu (bundan 97-i məişət abonenti (əhali) istehlakçılar qrupuna aiddir) faktı aşkar olunmuş, 289,3 min kilovatsaata yaxın (bunun 189,7 min kilovatsaata yaxını məişət abonenti (əhali) istehlakçılar qrupuna aiddir) itirilmiş elektrik enerjisinin 17,4 min manata yaxın istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Hesabat ayında həmin bu məbləğin 10 faizə yaxın hissəsinin ödənişi təmin edilmişdir.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, cari ilin 11 ayı ərzində keçirilmiş reydlər zamanı 821 istehlakçının (bundan 668-i məişət abonenti (əhali) istehlakçılar qrupuna aiddir) sayğac uçot komplektində qüsur aşkar edilərək 4 milyon 92,2 min kilovatsaatdan artıq (bunun 2 milyon 77,5 min kilovatsaatdan çoxu məişət abonenti (əhali) istehlakçılar qrupuna aiddir) itirilmiş elektrik enerjisinin 245,5 min manatdan çox istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində həmin bu məbləğin 55 faizdən artıq hissəsinin ödənişi təmin edilmiş və qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.

According to the information given by “Goychay electric network” (EN) to the Press – release of “Azerenergy” JSC, 48 violations of rule of electric power (26 of them are belonging to people consumer group) were discovered at the enterprise service territory in November of the current year. And about 173 00 manat use value of about 288 thousand (more than 1238 00 kWh are belonging to people consumer group) loosed electric power was restored. About 41 % of this sum was repaid during the accounting period.
Lets` noted that, 264 violations of rule of electric power (193 of them are belonging to people consumer group) were discovered at the enterprise service territory during 11 months of the current year. Discovered infringements were acted and about 576 00 manat use value of about 960 thousand kWh (5538 00 kWh are belonging to people consumer group) loosed electric power was restored. More than 90 % of this sum was repaid as a result of carried out relevant measures and corresponding measures are implemented in the line of repaying of the remainder sum.
Under the information given by “Goranboy” EN, 110 violations of rule of electric power (97 of them are belonging to people consumer group) were discovered at the enterprise service in November of the current year. And about 174 00 manat use value of about 2893 00 kWh (about 1897 00 kWh are belonging to people consumer group) loosed electric power was restored. About 10 % of this sum was repaid during the accounting period.
It should be noted that, 821 violations of rule of electric power of 821 consumers were discovered during 11 months of the current year (668 of them are belonging to people consumer group). And more than 2455 00 manat use value of more than 4 million 922 00 kWh (more than 2 million 775 00 kWh belongs to people consumer group) loosed electric power was restored. More than 55 % of this sum was repaid as a result of carried out relevant measures and corresponding measures are implemented in the line of repaying of the remainder sum.