DAHA BİR MÜSABİQƏ-BAXIŞ YEKUNLAŞDI
"Azərenerji" ASC-nin müəssisələrində əməyin mühafizəsi və təhlükəsizlik texnikasının vəziyyətinə dair daha bir müsabiqə-baxışa yekun vuruldu. Məqsədi energetika müəssisələrində sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin təmin olunması, dövri tibbi müayinələrin, təhlükəsizlik texnikası günlərinin, qəza və əks-yanğın məşqlərinin keyfiyyətlə aparılması, işçilərin istirahətinin səmərəli təşkil edilməsindən ibarət olan müsabiqə-baxış sağlam rəqabət mühiti əsasında reallaşıb.
Müsabiqə-baxış "Azərenerji" ASC ilə səhmdar cəmiyyətinin Birləşmiş Həmkarlar İttifaqı Komitəsi arasında 2011-2012-ci illər üçün bağlanmış Kollektiv müqavilə əsasında keçirilib. Müsabiqə-baxışda elektrik enerjisinin istehsalı, ötürülməsi, enerji təchizatı və sahə xidmət təşkilatları iştirak ediblər. Tədbirin təşkili və səmərəli keçirilməsi məqsədilə Təşkilat Komissiyası yaradılıb.
“Azərenerji! ASC-nin Mətbuat xidmətinə Səhmdar cəmiyyətinin Əməyin mühafizəsi xidmətindən daxil olan məlumata görə, müəssisələr tərəfindən təqdim olunan sənədlər iş yerlərinə keçirilən baxışlar əsasında komissiya üzvlərinə müvafiq arayışlar təqdim olunub. Bu dəfəki müsabiqədə müəssisələr tərəfindən təqdim olunan sənədlərin təhlili ilə yanaşı, "Azərenerji" ASC-nin 27 fevral 2012-ci il tarixli və "Az 1005 - 1006 saylı sertifikata əsasən enerjisistemin müəssisələrində ISO 9001/14001 proqramı"nın keçirilməsi tələblərinə əsasən görülən işlər, Əməyin mühafizəsi xidmətinin arayış və məlumatları, müvafiq idarələrin təklifləri nəzərə alınıb. Nəticədə təşkilat komissiyası üzvləri aşağıdakı müəssisələrin mükafatlandırılmasını təşkil ediblər.
Qeyd edək ki, enerjinin istehsalı müəssisələrindən “Sumqayıt Elektrik Stansiyası” birinci yerə layiq görülüb. "Şahdağ ES" və "Şimal ES" isə ikinci yeri bölüşüblər. Elektrik enerjisinin ötürülməsi müəssisələrindən “Sumqayıt Yüksək Gərginlikli Elektrik Şəbəkəsi” yenidən birinci mükafatın sahibi olub. “İmişli” və “Şirvan” REŞ-lər isə ikinci yerdə qərarlaşıblar. Enerji təchizatı və sahə xidmət müəssisələri üzrə bu dəfə birinci mükafat iki müəssisə arasında bölüşdürülüb. Bunlar “Hərbiləşdirilmiş Mühafizə Dəstəsi” ilə “Azərbaycan Elmi-Tədqiqat və Layihə-Axtarış Energetika İnstitutu”dur. İkinci yerə isə “Enerjisistemin İdarəetmə Vasitələri Şəbəkəsi” layiq görülüb.

ONE MORE COMPETITION - VIEW WAS OVER
One more competition – view in the line of labour protection and safety technique was over at the enterprises of “Azerenergy” JSC. The main purpose is to supply healthy and safety labour situation, carry out of safety technique days, organizing of against fire and accident trainings and productivity of the workers` rest regime.
Competition – view was carried out with concluded Collective contract in 2011 – 2012 between “Azerenergy” JSC and trade union organization of the joint stock company. Energy production, distribution, energy supply and sphere service organizations were take part in this competition - view. Organization Commission was created in order to hold the campaign in high level.
According to the information given by Labour protection service of the Joint Stock Company to the Press – release of “Azerenergy” JSC, relevant reference was presented to the members of commission in accordance to carried out view at work by enterprise of competition. Beside analysis of presented documents, accordance to certificate number Az 1005 – 1006 with date of 27 February of 2012 of “Azerenergy” JSC, also was intended demands of holding the program of ISO 9001/14001. As a result of it, commission members are organized rewording of below enterprises.
Lest` noted that, from energy production enterprises Sumgait Power Plant takes the first place. “Shahdagh” PP and “Shimal” PP take the second place. Sumgait High Tensioned Electric Network was the first again. “Imishli” and “Shirvan” REN were the second. Militarized Security Group and Azerbaijan Scientific Research and Project Power Engineering Institute take the first place. The second was Management Means Network of Energy System.