“Şəmkir Elektrik Şəbəkəsi”ndə əsaslı və cari təmir işləri vüsət alıb. Şəbəkədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə verilən məlumata görə, balans mənsubiyyətinə aid olan bütün yarımstansiyalarda, EVX-lərdə və müxtəlif avadanlıqlarda tərtib olunmuş qrafik əsasında əsaslı və cari təmir işləri aybaay yerinə yetirilib. Eyni zamanda burada yenidənqurmaya diqqət artırılıb. Energetiklərin yaşadıqları «Kür» qəsəbəsi artıq tamamilə smart-kart tipli sayğaclarla təmin edilib və yeni beton dayaqlar basdırılıb. İndi 1700-dən artıq abonent şəbəkənin yeni xidmətindən istifadə edir. Hazırda Səməd Vurğun kəndində yeni sayğacların quraşdırılması aparılır.
Qeyd edək ki, cari ilin sonunacan rayonun Zəyəm, Çinarlı, Düyərli və Dəllər kəndlərində də yeni sayğacların quraşdırılması nəzərdə tutulub və bu istiqamətdə tədbirlər həyata keçirilir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata görə, şəbəkənin balansında olan yarımstansiyalardan 13-ü artıq əsaslı təmir olunub. O cümlədən 16 ədəd transformator, 1 km uzunluğunda 10-6 kV-lik elektrik verilişi xətti də əsaslı təmirdən çıxarılıb. 140 ədəd trasformator isə cari təmir edilib. 12,5 km SİP kabeli çəkilib, 363 ədəd 0,4 kV-lik dayaq quraşdırılıb. Bütün bunlarla yanaşı şəbəkənin xidməti ərazisindəki 10-6 kV-lik dayaqlardan 18-i, 0,4 kV-lik dayaqlardan 16-sı dəyişdirilərək yenilənib.
Sonda onu da qeyd edək ki, EŞ-in kollektivi qarşıdan gələn payız-qış mövsümünə hazırlaşmaq üçün ilin münasib və əlverişli isti aylarından maksimum faydalanmağa çalışır.

Capital and maintenance repair work were implemented at “Shamkir Electric Network”.  According to the information given by the network to the Press – release of “Azerenergy” JSC, capital and maintenance repair work were carried out month by month under the graphic at all s/s, TL and different equipments belonging to balance. At the same time, reconstruction work is also in the center of the attention. Kur settlement where live power engineering   specialists were supported with smart – card type meters and new concrete stands were grounded. Now, more than 1700 subscribers use new service of the network. At present, construction of new meters is operated in Samed Vurghun village.
Lets` noted that, installation of new meters are intended at Zeyem, Chinarli, Duyerli and Deller villages and measures are carried out in the line of it.
According to the information given by the source, more than 13 s/s belonging to the enterprise were capital repaired. By the way, 16  transformers, TL in 1 km by 10 – 6 kV was capital repaired. 140 transformers were maintenance repaired. SIL type cable in 12,5 km length was installed, 363 stands by 0,4 kV were constructed. Beside all of them, 18 stands by 10 – 6 kV, 16 ones by 0,4 kV were renewed at the network.
It should be noted that, collective of EN try maximum profit convenient and favorable hot months for preparation to  autumn – winter season.